UKS CENTRUM PSZCZYNA 2000 - strona nieoficjalna

Strona klubowa
Herb

Zegar

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 11

Najnowsza galeria

UKS CENTRUM - SOKÓŁ WOLA
Ładowanie...

Ostatnie spotkanie

Juve Jaroszowice 3:5 UKS CENTRUM PSZCZYNA 2000
2011-06-16, 17:00:00
     
oceny zawodników »

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 2, wczoraj: 5
ogółem: 79 378

statystyki szczegółowe

Aktualności

Szkółka Piłkarska MKS ISKRA PSZCZYNA

  • autor: wojtt9, 2011-05-19 16:22

W styczniu bieżącego roku powstał pomysł, aby usprawnić system szkolenia piłkarzy w naszym mieście. Działacze trzech klubów, które do tej pory szkoliły dzieci i młodzież w zakresie piłki nożnej MKS "Iskra", ATS Orły Mirosława K. oraz UKS Centrum dzięki dużemu zaangażowaniu Burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola oraz Starosty Pszczyńskiego Pawła Sadzy doszli do porozumienia, aby połączyć wszystkie grupy szkoleniowe i działać wspólnie pod szyldem Szkółki Piłkarskiej MKS Iskra Pszczyna.

Dzięki takiemu połączeniu nasze kluby nie będą już rywalizowały między sobą, ale współpracowały. Najwięcej korzyści będą jednak miały dzieci i młodzież, które powinny skutecznie rywalizować z innymi ośrodkami piłkarskimi w województwie śląskim.
Chcemy uniknąć sytuacji, aby dobrzy piłkarze emigrowali do Bielska, Chorzowa czy Zabrza, dlatego stworzymy im podobne warunki w Pszczynie. Natomiast, jeśli pojawi się perełka to wspólnie z rodzicami zdecydujemy czy dla dobra zawodnika pomożemy mu dostać się do najlepszych szkółek, z którymi już nawiązaliśmy współpracę.

Nasza strategia szkolenia ma opierać się na tworzeniu silnych zespołów zbudowanych na zawodnikach z jednego rocznika - budowa zespołu odbywa się już w wieku 6 do 11 lat. Najmłodsze zespoły będą rywalizowały w rozgrywkach Ligi Maluchów czy Deichmanna oraz licznych turniejach na terenie całego województwa. Pozostałe zespoły w rozgrywkach organizowanych przez PZPN. Najlepsze nasze drużyny będą uczestniczyły w rozgrywkach Podokręgu Katowice, gdzie rywalizować będą z piłkarzami ze swojego rocznika.

Kolejnym ważnym punktem tego porozumienia ma być tworzenie klas sportowych (na początku na poziomie gimnazjum). W tym celu działacze klubów rozpoczęli już rozmowy z Burmistrzem Pszczyny oraz Dyrektorem Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie Damianem Cieszewskim gdyż szkoła ta dysponuje dobrą infrastrukturą sportową do utworzenia tego typu klas.

Dzięki wspólnemu porozumieniu wszystkie zespoły będą mogły pełniej korzystać ze sprzętu treningowego oraz bazy sportowej na terenie miasta tj. stadion miejski, stadion ATS Orły, boiska "Orlik" Pszczyna i Piasek, boisko "Piast". Zaletą będzie też wspólna administracja oraz finanse klubów co pozwoli dodatkowo zaoszczędzi czas i wydatki.

Głównym celem tej szkółki będzie jednak profesjonalne szkolenie piłkarskie: ilość treningów będzie adekwatna do wieku i umiejętności piłkarzy, zaś zespoły będą uczestniczyły w obozach szkoleniowych. Do treningu wprowadzimy nowoczesny sprzęt, oraz pomoce naukowe, testy sprawnościowe dające wymierne efekty treningu. Trenerzy będą kształceni, aby ich metody były nowoczesne oraz przynosiły jak najlepsze efekty.

Cały ten proces ma być budowany na zespołach, które już działają w Pszczynie oraz nowych naborach.
- rocznik 2004 i młodsi, trener: Arkadiusz Lazar
- rocznik 2003, trener: Ryszard Tomanek
- rocznik 2002, trener: Adam Maślorz
- rocznik 2001, trener: Mateusz Bałuch
- rocznik 2000, trener: Wojciech Bałuch
- rocznik 1999, trener: Paweł Piszczek
- rocznik 1998, trener: Henryk Wita
- rocznik 1997 i 1996, trener: Artur Zemlak
- rocznik 1995 i 1996, trener: Sebastian Kamiński
- rocznik 1992-95, trener: Henryk Wita

Proces tworzenia Szkółki Piłkarskiej MKSu Iskra Pszczyna będzie długofalowy i zachodzić będzie na zasadzie ewolucji już istniejących grup. Utworzona silna grupa młodzieżowa ma być z kolei przyszłością pierwszej drużyny pszczyńskiej Iskry, która właśnie uzyskała awans do IV ligi.

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich chętnych zawodników do uczestnictwa w naborach do roczników 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004.

Pszczyna zasługuje na dobrych piłkarzy - trzeba ich tylko wyszkolić.
 
W.Bałuch:
Mimo że stworzyliśmy UKS Centrum i w ciągu roku wspólnie udało się rozpocząć szkolenie dzieci w trochę innym wymiarze niż do tamtej pory. Podjęliśmy wspólnie decyzję o ścisłej współpracy z MKS Iskrą. Ja jestem z tej decyzji zadowolony i uważam że wszyscy skorzystamy na tym połączeniu a szczególnie młodzi piłkarze którzy dopiero rozpoczęli swoje szkolenie.
Dlatego oficjalnie w szystkich rozgrywkach uczestniczyć będziemy jako Szkółka piłkarska MKS ISKRA PSZCZYNA. Pozatym w naszej organizacji nie będzie wielu drastycznych zmian, a jeśli będą to tylko na lepsze

  • Komentarzy [0]
  • czytano: [1667]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków: